Haber

Kobra Murat: Başkanımız bana ‘Kobram’ diyor

DUVAR-Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi (2023-2030) ve İlk Adım Eylem Planı (2023-2025) Hakkında 2023/2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi 21 Ocak Cumartesi günü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı genelgede, “Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan Roman vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden en yeterli şekilde yararlanabilmeleri için sosyo-ekonomik refahlarını artıracaklardır. eğitim, sağlık, istihdam, barınma, sosyal hizmet ve yardımlaşma gibi alanlarda yürütülen çalışmalarla toplumsal refahın artırılması, bunların uyumunun güçlendirilmesi için değerli politikalar uygulanmaktadır.Genelgede ayrıca 8 Nisan’ın “Roman” ilan edildiği hatırlatıldı. Gün”.

Genelgenin yayınlanmasından bir gün önce (20 Ocak Cuma), Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde “Yüzyılın Romanını Birlikte Yazıyoruz” programı düzenlendi. Programa ‘Kobra Murat’ lakaplı Murat Dinavdis de katıldı.

Haber Global’in konuk olduğu “Buket Aydın ile Yüz Yüze” programında o anları anlatan Dinavdis, “Cumhurbaşkanımız bana Kobram diyor” dedi.

Dinavdis sözlerini şöyle sürdürdü:

“O beni çok seviyor bende onu çok seviyorum. O Allah’ın nurudur. Ben de Emine Hanım’ı seviyorum. Allah razı olsun o da beni sevdi. Hatta mahallemi dolaşıp çözmek istedi.” her şey yardıma muhtaç insanlar için. Allah bizi korusun.” ” (HABER MERKEZİ)

habergoynucek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu